Vai esat gatavs/-a mājokli uzstādīt malkas krāsni?
Lūk, astoņi soļi, kas jāņem vērā malkas krāsns uzstādīšanā:

 

1. Izvēlieties pareizo atrašanās vietu: izvēlieties vietu savā mājā, kas atrodas tālāk no viegli uzliesmojošiem materiāliem un kurā ir atbilstoša ventilācija. Pārliecinieties, vai malkas krāsnij ir pietiekami daudz vietas un visas nepieciešamās pielaides.

 

2. Sagatavojiet šo vietu: atbrīvojiet vietu, kur tiks uzstādīta malkas krāsns. Tas sevī ietver paklāju vai viegli uzliesmojošu materiālu noņemšanu no uzstādīšanas vietas apkārtnes.

 

3. Uzstādiet skursteni: ja Jums vēl nav skursteņa, tad tas būs jāuzstāda. Pārliecinieties, vai tas atbilst vietējiem būvnormatīviem un noteikumiem. Drošības nolūkos apsveriet iespēju nolīgt profesionālu skursteņu uzstādītāju.

 

4. Novietojiet malkas krāsni: novietojiet krāsni uz karstumizturīgas pamatnes (tā var būt izgatavota no akmens, stikla, metāla un citiem materiāliem). Ievērojiet ražotāja norādījumus par attālumiem no sienām un citiem viegli uzliesmojošiem materiāliem.

 

5. Pievienojiet dūmvadu cauruli: pievienojiet dūmvadu pie krāsns izejas un izlaidiet to caur skursteni. Izmantojiet augstai temperatūrai paredzētu hermētiķi un nostipriniet savienojumus ar skrūvēm vai skavām.

 

6. Nostipriniet krāsni: kad krāsns un dūmvada caurule ir ievietota, nostipriniet krāsni pie grīdas vai sienas saskaņā ar ražotāja norādījumiem, lai novērstu apgāšanos vai krāsns izkustēšanos no vietas.

 

7. Pārbaudiet vilkmi: pirms malkas krāsns lietošanas pārbaudiet, vai vilkme ir
piemērota, aizdedzinot krāsnī nelielu avīzes gabalu. Dūmiem vajadzētu pacelties pa skursteni, nevis izdalīties telpā.

 

8. Iedarbiniet malkas krāsni: kad viss ir uzstādīts un pārbaudīts, Jūs esat gatavs/-a izbaudīt savas jaunās malkas krāsns siltumu un gaisotni! Neaizmirstiet ievērot drošības noteikumus plīts ekspluatācijas un apkopes laikā.