Padomi drošai malkas krāsns lietošanai un skursteņa čaulas būtiskums.

Kas ir skursteņa čaula?

Skursteņa čaula ir odere, kas ieiet skursteņa iekšpusē. Visbiežāk tā ir nepieciešama veicot pāreju uz jebkuru no gaisa slāpējošām kurināmajām ierīcēm, kā arī gadījumos, kad skurstenis ir daļēji sliktā stāvoklī, bet labojams. Uzstādot čaulu esošajā skurstenī var iegūt pilnībā jaunu dūmkanālu, kurā dūmi ies tikai pa nerūsējošā tērauda (iekšā esošo) trubu. Pēc čaulas ievietošanas, vecais skurstenis paliek kā pamats un izolācija ievietotai čaulai, kas skurstenim piešķir vēl vienu mūžību bez vajadzības to nojaukt un bez vajadzības veikt skursteņa pārbūvi apkures iekārtas maiņas gadījumā. Skursteņa čaula ir uzstādāma visām apkures ierīcēm, kuras ir pievienotas pie mūra veida skursteņa.


Vai Jūsu mājas skurstenim ir nepieciešama skursteņa čaula? Šeit ir daži svarīgi punkti, kas Jums būtu jāzina par skursteņa čaulu:

1. Skursteņa čaulas nozīme – tā patiešām palielinās Jūsu malkas krāsns vai malkas kamīna, mājas un ģimenes drošumu. Skursteņa čaula izveido tiešu ceļu dūmiem, lai tie droši un efektīvi izietu ārā pa skursteni. Ja skurstenis nevar pienācīgi izdalīt degšanas dūmus ārā, tas palielina skursteņa aizdegšanās risku. Turklāt, ja nav skursteņa čaulas, uz skursteņa sienām var vieglāk veidoties sodrēji, kas nozīmē, ka skurstenis būs biežāk jātīra. Gadījumā, ja skurstenis ir auksts, skursteņa čaula samazinās risku, ka (kurinot malkas krāsni) dūmi netiks atmesti Jūsu mājā.

2. Skursteņa čaulas materiāls – skursteņa čaula tiek izgatavota no nerūsējošā tērauda, jo tas ir īpaši izturīgs un lieliski piemērots malkas krāsnīm, kamīniem, gāzes krāsnīm un ūdens sildīšanas ierīcēm.


3. Kad ir nepieciešama skursteņa čaula - ja skurstenī nav čaulas, vai tad, ja esošais skursteņa oderējums ir bojāts vai gadījumā, ja pamanāt, ka skurstenī ir izveidojies kondensāts. Skursteņa čaulas uzstādīšana var uzlabot apkures ierīču darbību un samazināt dūmvada aizdegšanās risku.

Ņemiet vērā šos padomus, lai nodrošinātu drošu un efektīvu kamīna lietošanu.