Kādu krāsni labāk izvēlēties - čuguna vai tērauda?
Ja Jūs plānojat iegādāties jaunu malkas krāsni, viens no galvenajiem jautājumiem, ko varat sev uzdot, ir – vai man labāk izvēlēties čuguna vai tērauda krāsni?

 

Patiesībā, šajā gadījumā svarīgākais ir nodrošināt to, ka Jūs iegādājaties augstas kvalitātes krāsni no uzticama piegādātāja, neatkarīgi no tā, vai tā ir izgatavota no čuguna krāsns vai tērauda.

 

Vai siltumu labāk saglabā čuguna vai tērauda malkas krāsns?

 

Siltuma saglabāšana ir viens no galvenajiem faktoriem, kas jāņem vērā! Čuguna krāsnis uzsilst lēnāk un saglabā siltumu ilgāk pēc uguns nodzišanas. Taču tērauda krāsnis uzkarst ātrāk (pateicoties tam, ka tērauds ir plānāks un mazāk blīvs) un arī atdziest ātrāk. Gan tērauda, gan čuguna krāsnis izdala vienādu daudzumu siltuma.

 

Kāda ir dizaina atšķirība starp tērauda un čuguna malkas krāsnīm?

 

Dizaina ziņā, čuguna krāsnīm piemīt klasisks izskats, kā arī tās tiek dekorētas ar skaistiem gravējumiem, kas tās padara par elegantu interjera detaļu. Čugunu bieži izmanto, lai izgatavotu malkas krāsnis, jo tas ir ļoti izturīgs. No otras puses, tērauda krāsnis ir modernākas un piedāvā gludākas līnijas, kas piemērotas modernākai mājai, tās ir minimālistiskas un lieliski spēs iederēties Jūsu mājas interjerā.

 

Kāda ir tērauda un čuguna izturība?

 

Kas attiecas uz materiāla izturību, gan čuguna, gan tērauda malkas krāsnis var būt ilgtermiņa risinājums, ja tiek pienācīgi uzturētas un lietotas. Plaisāšanas risks pastāv čuguna krāsnīm, savukārt tērauda malkas krāsnīm pastāv deformēšanās risks, taču tas parasti notiek sakarā ar nepareizu lietošanu vai uzstādīšanu, nevis paša materiāla kvalitātes dēļ. Pirms uzsākat lietot jauno malkas krāsni, izlasiet lietošanas instrukciju, lai novērstu nepareizas lietošanas sekas. Kā arī pārliecināties, ka malkas krāsnīm tiek piedāvāta preces garantija.

 

Vai ir iespēja iegādāties malkas krāsni, kas ir izgatavota no čuguna un tērauda?

 

Protams, ir arī trešā iespēja - krāsns ar tērauda korpusu un čuguna durvīm. Šāds variants apvieno abu materiālu priekšrocības, piedāvājot gan ātru siltuma izplatīšanos, gan tradicionālo čuguna krāsns izskatu.

 

Visbeidzot, kuru krāsni izvēlēties – čuguna vai tērauda?

 

Galvenais secinājums - izvēloties malkas krāsni, svarīgākais ir koncentrēties uz efektivitāti un siltuma jaudu, nevis tikai uz materiālu. Katrs materiāls piedāvā savas priekšrocības, tāpēc izvēle ir jāveic ņemot vērā personiskās vajadzības.